top of page

Poznaj nasz zespół

Jesteśmy grupą fizjoterapeutów zawodowo zakochanych w narządzie żucia
i wszystkim co z nim związane. W naszym zespole znajdziecie samych specjalistów, skupionych w swojej pracy głównie na znalezieniu pierwotnych przyczyn dolegliwości i nastawionych na przyniesienie szybkiej ulgi w bólu.

Stale się rozwijamy uczestnicząc w kolejnych szkoleniach i konferencjach, aby móc zaoferować Wam pomoc podpartą najbardziej aktualną wiedzą z całego Świata.

Każdy członek naszego zespołu to ogniwo niezbędne do dobrego funkcjonowania gabinetu. Tworzymy dla Was przestrzeń bezpieczną, profesjonalną, a zarazem domową i wypełnioną empatią i zrozumieniem.

Dlatego zaufaj nam, jesteś w najlepszych możliwych rękach!

20230131- Fizjodentika-2_edited.jpg

mgr Julia Rutkowska

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęłam proces doszkalania się w dziedzinie, która najbardziej mnie zainteresowała. Była to

i dalej jest fizjoterapia stomatologiczna.

Już podczas studiów magisterskich podjęłam pracę w Klinice Ortognatyka dr Jagielaka w Warszawie. Zdobyłam tam duże doświadczenie kliniczne głównie z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Ta współpraca utwierdziła mnie w przekonaniu, że to przede wszystkim tym rejonem ludzkiego ciała chcę się zajmować. Do tej pory kontynuuje zdobywanie wiedzy w tym zakresie uczestnicząc w licznych kursach, wykładach i konferencjach.

Jestem wykwalifikowanym terapeutą metody CRAFTA (Craniofacial Therapy Academy – Akademia terapii czaszkowo twarzowej), a także EFP (Biofunkcyjna koncepcja leczenia problemów okluzyjnych i posturalnych w ramach planu rehabilitacji estetyczno-funkcjonalnej). Aktualnie jestem także studentem ostatniego roku Akademii Osteopatii.

W terapii wykorzystuje również obszerną wiedzę zdobytą na szkoleniach dr Małgorzaty Kulesy-Mrowickiej

i Barbary Czerwińskiej-Niezabitowskiej z zakresu rehabilitacji stomatognatycznej. Korzystam ponadto

z ogromnej wiedzy przekazanej przez dr Mariano Rocabado w temacie dysfunkcji czaszkowo-szyjnych

i czaszkowo-żuchwowych oraz diagnostyki i podejścia do leczenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Mam wielkie szczęście bardzo lubić swoją pracę, a skuteczność terapii i zadowolenie Pacjentów przynosi mi dużo satysfakcji i jest motorem do dalszej nauki i rozwoju.

Aktualnie czerpię również mnóstwo energii ze szkolenia innych, współprowadząc cykl szkoleń Master Level, dotyczących właśnie fizjoterapii stomatologicznej, a także tworząc i prowadząc autorskie szkolenia w ramach Akademii Fizjoterapii Stomatologicznej.

20230131- Fizjodentika-7.jpg

mgr Ewa Wiśniewska

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Fizjoterapia. Od dziecka interesuję się śpiewem, stąd jeszcze podczas studiów zaczęłam zgłębiać tematykę rehabilitacji głosu i rejonu twarzoczaszki. Do tej pory kontynuuję edukację w tym zakresie, regularnie uczestnicząc w kursach, webinarach czy konferencjach i stale rozwijam swoje umiejętności.

Brałam udział w cyklu szkoleń Master Level dotyczących rehabilitacji stomatologicznej oraz jestem absolwentką studiów podyplomowych z zakresu retoryki funkcyjnej, emisji

i rehabilitacji głosu. W terapii wykorzystuję również wiedzę zdobytą na szkoleniach

z zakresu terapii stawów skroniowo-żuchwowych, masażu tkanek głębokich, terapii narzędziowej oraz terapii blizn.

W 2020 roku rozpoczęłam staż w gabinecie fizjoterapii stomatologicznej w Warszawie i to doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chcę pracować i którą chcę zgłębiać.

Monika wybrane_edited_edited.jpg

mgr Monika Sochacka

Jestem absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od kilku lat zajmuję się usprawnianiem osób dorosłych, szczególnie pacjentów zmagających się z dolegliwościami w obrębie głowy i szyi. Ukończyłam cykl szkoleń CRAFTA (cranio facial therapy academy) na poziomie zaawansowanym oraz 2 poziomy terapii manualnej według Koncepcji Maitland. Często zgłaszają się do mnie pacjenci z bólami głowy czy zaburzeniami pracy stawów skroniowo-żuchwowych i jest to główna strefa moich zainteresowań. Nieustannie rozwijam się, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu leczenia dysfunkcji obszaru twarzoczaszki. 

U.png

mgr Urszula Dębek

W 2014 roku ukończyłam studia fizjoterapeutyczne, a po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam aktywną praktykę. Wkrótce potem zaangażowałam się w wiele kursów z terapii manualnej oraz metod wschodnich.

W 2016 roku rozpoczęłam szkolenie metody Integracji Strukturalnej w modelu Anatomy Trains, zakończone certyfikatem kompetencji w 2019 roku. Od tego czasu, metoda ta stanowi podstawę mojej praktyki pracy z ciałem. Jestem również certyfikowaną terapeutką metody Czaszkowo-Krzyżowej Upledgera (CranioSacral Upledgera), skupiającą się na aspektach związanych zarówno z ciałem, jak i całą osobą pacjenta. To druga wiodąca metoda w mojej praktyce, uzupełniająca terapię Integracji Strukturalnej. Pierwsza skupia się na materiale ciała, powięzi i mięśniach, natomiast druga na subtelnych aspektach układu nerwowego.

Moje podejście do pracy z pacjentami opiera się na przekonaniu, że ciało utrzymuje stały dialog

z umysłem. Widzę całość pacjenta, biorąc pod uwagę postawę ciała, historię dolegliwości, energię, stan emocjonalny oraz tryb życia. Głównym celem mojej praktyki jest podnoszenie świadomości ciała pacjenta.

bottom of page